1 травня у півтора рази дорожчає газ, а вода та опалення на 80%

Газ подорожаетЗ 1 травня газ для населення здорожчає.

Йдеться про пільгову ціну, яка зросте з 3,6 тис. гривень до 5,5 тис грн за тисячу кубічних метрів газу. Так само зросте ціна газу для підприємств теплокомуненерго, згідно з планом, що призведе до підвищення цін на опалення та гарячу воду майже на 80%, повідомляє Радіо Свобода.

Мешканців Горьківської сіль.ради  подорожчання води та тепла не зачепить, по причині, що в нас нема ні центрального опалення, ні централізованної подачі горячої води. А ось мешканцям міст прийдеться платити значно більше. На жаль, це стосується і гуртожитків, тому студентам прийдеться більше платити за проживання в них.

Підвищення тарифів триватимуть до 2017 року, поки ціна не зрівняється з ринковою і не стане однаковою для всіх — 7 гривень 19 копійок за один кубометр газу.

Зараз загальний тариф для населення — 7 гривень 19 копійок за один кубометр газу, пільговий тариф для тих, хто використовує газ для індивідуального опалення, – 3 гривні 60 копійок. Підвищення торкнеться пільгового тарифу – з 1 травня він становитиме 5 гривень 50 копійок за кубометр газу.

За програмою, яку було погоджено з МВФ, опалення та гаряча вода мають здорожчати також на 80%, бо тариф на газ для підприємств теплокомуненерго також зростає – з 3 до 5 гривень 50 копійок.

— На сьогодні середня ціна по країні за 1 гігакалорію складає 650 гривень, вона зросте десь до 1100-1200 гривнь. В нас є області, в яких при сьогоднішній ціні газу, вартість опалення становить 1000 грн. за гігакалорію, для таких областей ця вартість може зрости до 1600-1700 гривень.

У нас приблизно 50-55% населення використовують опалення без лічильника. Середня вартість опалення без лічильника на сьогодні складає 18 гривень (за 1 квадратний метр площі), а має зрости десь до 32 гривень. У деяких областях вона може досягати 45-50 гривень, — говорить Тарас Галайда, аналітик громадської організації Публічний аудит.

– Вартість гарячої води по Україні на сьогодні складає в середньому 40 гривень, а після зростання буде складати приблизно 72 гривні (за 1 кубометр), в деяких областях може досягати і 100 гривень, – пояснює експерт.

Vardenafil e dei suoi metaboliti http://levitra.global/mappa.html in vitro non ha influenzato CYP2A6, CYP2E1 inibisce debolmente CYP2C9.

Добавить комментарий